O Campfire Audio

Campfire Audio to marka wywodząca się z innej, równie znanej i poważanej amerykańskiej firmy – mowa oczywiście o ALO Audio. Jednocześnie ten – dedykowany słuchawkom – producent hołduje tym samym wartościom, bo tutaj liczy się przede wszystkim muzyka i zadowolenie słuchacza z posiadania najwyższej jakości wyrafinowanego i świetnie brzmiącego produktu. 

Jednocześnie, jak nietrudno wywnioskować, Campfire Audio rozpoczeła swoją działalność podobnie do ALO Audio. Najpierw eksperymentowano materiałami i technikami, łącząc różne obudowy oraz przetworniki ze sobą. Oraz poświęcając całą masę czasu na ich odpowiednie zestrojenie ze sobą. To dlatego już propotypowe wersje słuchawek Campfire Audio grały znakomicie. A przy tym, w miarę rozwoju, ciągle udoskonalano produkty, wprowadzając przy tym wiele przełomowych rozwiązań. Takich, jak chociażby unikalna konfiguracja przetworników wysokotonowych (T.A.E.C.), czy ostatnio wprowadzona konstrukcja typu Solid Body.

Campfire Audio ma na swoim koncie wiele kultowych konstrukcji, jak chociażby doskonale znany model Andromeda, który podbił niemalże szturmem wielbicieli monitorowego, ale i muzykalnego brzmienia. Warto też zwrócić uwagę na nowy i świetny model Ara. Ten ostatni posiada unikalne obudowy wykonane z tytanu, oraz świetnie integruje siedem przetworników armaturowych. Bo własnie z tego znana jest ta amerykańska marka – z doskonałej spójności i świetnego, dopracowanego strojenia, które bardzo często nie ma sobie równych!